У древна времена на простору данашње Турске, као и код Астека, народи ту су се клањали седмоглавом божанству. Лик седмогчавог чудовишта је нађено и на Алтају, старост пет хиљада година. У доњем левом углу рунама је написано Манака.
Изучавајући храм Астека, нађено је подобно биће под називом Чикомекатл. Његов лик је могуће наћи по свим храмовима у Мексику. Познато је да су Астеци приносили људске жртве том божанству, боље говорећи те жртве су била деца.
Али прича се ту не завршава, у хиндуизму има богиња плодности, која је приказана као жена, чију главу окружује седам змија. И име те богиње је Манаса. Скоро исто као на Алтају.
Према истраживачима, ти налази су доказ да су номади Еуроазије, донели све то насељавањем простора данашње Америке, и том древном култу има негде око 13000 година. Седмоглаво биће је присутно како међу Аријцима па тако и Сумерима, који су га звали Мушману. А код старих Грка то је највероватније Хидра, убијена од Херакла. Тај култ живи и данас, само видите Менору код јевреја…